Vánoční trhy na Staroměstském náměstí končí, strom využijí v zoo

  12:16aktualizováno  12:16
Největší vánoční trhy v Česku po více než čtyřiceti dnech končí. Ve čtvrtek zmizí ze Staroměstského náměstí dvaadvacet metrů vysoký strom, do pátku pak všechny prodejní stánky. Podle odhadů trhy navštívilo více než milion návštěvníků.

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí | foto:  Michal Šula, MAFRA

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí podesáté organizovala společnost Taiko. "Z našeho pohledu skončily trhy úspěchem. Přivítali jsme statisíce návštěvníků z České republiky i zahraničí," řekl výkonný ředitel společnosti Milan Heidler.

Podle mluvčí trhů Evy Hromádkové si během prosince a začátku ledna našlo cestu na Staroměstské náměstí více turistů než v minulých letech.

"Myslíme si, že to mohlo být i na základě reportáže serveru CNN, která doporučovala Prahu jako jedno z míst, kde strávit zimní dovolenou," uvedla Hromádková (čtěte zde).

Přestože na komplexní hodnocení trhů je ještě brzo, organizátoři zaznamenali pozitivní ohlasy na některé novinky.

"Rozhodně se osvědčilo například přemístění pódia pro kulturní vystoupení o několik metrů dále od vánočního stromu. Lidé se tak mohli lépe rozmístit po celé ploše náměstí," dodala mluvčí.

Dvaadvacet metrů vysoký smrk, který pořadatelům darovaly Rataje nad Sázavou, nyní tradičně využijí v pražské zoologické zahradě.

Odstrojen bude ve čtvrtek ráno, nařezané větve pak skončí v zoo, kde je v sobotu mezi 10. a 15. hodinou spořádají zvířata.

Kmen stromu pořadatelé odvezou do Žlutých lázní v Podolí, kde ho v sezoně využijí v rámci doprovodných aktivit a dětských programů.

Vánoční trhy v centru Prahy ještě pokračují ve spodní části Václavského náměstí. Prodejní stánky zde zůstanou až do 12. ledna.

Prahu navštívil koncem roku rekordní počet turistů

Podle údajů Pražské informační služby navštívilo metropoli v posledních týdnech roku 2013 zhruba 120 tisíc turistů. Kromě Čechů si Prahu pro trávení Vánoc a Silvestra vybrali hlavně Rusové, tradičně i Němci, Italové či Britové.

Podle údajů PIS byl závěr roku z hlediska počtu turistů rekordní. Jen Staroměstskou radnici navštívilo 30 tisíc návštěvníků.

"O Staroměstskou radnici, její historické sály, románsko-gotické podzemí a radniční věž mělo v posledním měsíci roku zájem nejvíce lidí. V prosinci jsme prodali 77 tisíc vstupenek, což je vůbec nejvyšší měsíční návštěvnost za celý minulý rok," uvedla ředitelka PIS Nora Dolanská.

Dodala, že přestože dosud služba nemá celkové statistické údaje, s velkou pravděpodobností v Praze pokračuje trend turistického oživení.

Autor:

Nejčtenější

Nebránil se, jen slabě dýchal, popisují svědci smrtelné napadení v autobusu

Policie vyšetřuje střelbu u smíchovského nádraží (13.3.2018)

Brutální a zbytečné, tak během hlavního líčení v jednací síni Městského soudu v Praze popsali svědci březnové napadení...

V Letech u Prahy hořel sklad odpadu, hasiči požár likvidovali 21 hodin

Požár haly v Letech u Prahy je vidět na kilometry daleko. Kouř je cítit až v...

Téměř 21 hodin likvidovali hasiči v Letech u Prahy požár haly se 600 tunami elektroodpadu určeného k recyklaci. Zápach...

Indický herec obvinil kavárnu v Praze z rasismu. Nedorozumění, hájí se podnik

Indický komik Vir Das

Indický komik Vir Das, který se proslavil v Bollywoodu, obvinil na Twitteru pražskou kavárnu Café Café z rasismu....

Vlak srazil u Černošic nezletilou dívku se sluchátky, trať do Plzně stála

U Černošic srazil rychlík na železničním přejezdu nezletilou dívku. (6....

Krátce před sedmou hodinou srazil na trati z Prahy do Plzně vlak nezletilou dívku. Kvůli smrtelné nehodě byl přerušen...

Barrandovské terasy sežrala rez tak, že to překvapilo i architekty

Rekonstrukce Barrandovských teras se opozdí kvůli rozsáhlým pracím na...

Průběh rekonstrukce funkcionalistické budovy Barrandovských teras a výstavbu hotelového komplexu v jejím okolí...

Další z rubriky

Stavba multifunkčního centra O2 Universum za miliardu finišuje

Stavba multifunkčního centra O2 Universum vstupuje do závěrečné fáze

Stavba nové budovy napojené na O2 Arenu v pražské Libni je v plném proudu. Takzvané O2 Universum má sloužit k pořádání...

Taxikáři šli pěšky k vládě protestovat proti Uberu, skončili předčasně

Necelé dvě stovky taxikářů blokují kvůli stávce pražskou magistrálu ve...

Pražští taxikáři uspořádali protestní pochod proti poskytovatelům alternativních taxislužeb jako jsou Uber nebo Taxify....

Na Labskou filharmonii jsou Hamburčané hrdí, podobnou chce mít i Praha

Střecha 108 metrů vysoké Labské filharmonie v Hamburku má připomínat vlny na...

Původně měla stát na cípu hamburské čtvrti HafenCity výšková kancelářská budova. Developer z plánů nakonec ustoupil a...

Najdete na iDNES.cz