Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

VIDEO: Rath v reklamě na muzikálové slavnosti zachraňoval rytířku

  20:29aktualizováno  20:29
David Rath propůjčil tvář do upoutávky na akci, která se měla konat tento pátek a sobotu v Poděbradech. Coby lékař v krátkém videu zachraňuje mladou šlechtičnu, která omdlela. Vše doplňují melodie ze známého muzikálu Noc na Karlštejně. Středočeský kraj akci Muzikálové ozvěny zrušil.

"Jede král, jede král," zahajuje video známá melodie Karla Svobody. Rytíř, který na šlechtický dvůr přivezl důležitou zprávu, však náhle padá k zemi.

"Doktora, zavolejte doktora," volá muž s královskou korunou na hlavě. Zástupem dvořanů se prodírá Rath v historickém kostýmu, pokloní se panovníkovi a míří k ležícímu pacientovi v brnění. Když sundá helmu, ukáže se, že pod plechovým krunýřem je plavovlasá dívka.

Doktor má v ruce velkou injekci, lahvičku s lékem, na čelo pacientce přikládá hadr. Dívka zázračně ožívá a usmívá se. Ratha s vyvalenýma očima objímá. Výjev doprovází další známá melodie, píseň Lásko má, já stůňu. Dvořané se radují a tleskají.

"Chcete vidět víc, přijďte na muzikálové ozvěny do Poděbrad," láká závěr spotu. "Zve hejtman středočeského kraje MUDr. David Rath," slibuje text v dolním rohu obrazu, v protějším je logo kraje. Ten byl podle stránek města Poděbrady pořadatelem akce.

Ve čtvrtek, kdy David Rath seděl už třetím týdnem ve vazební věznici, byla na stránkách pouze stručná informace: Sobotní Muzikálové ozvěny, připravované Středočeským krajem na 8. a 9. června 2012, jsou zrušeny.

"Přiznám se, že jsem ji předtím neviděla. A nelíbí se mi," okomentovala upoutávku pro televizi Nova, která na video z internetu upozornila, Rathova nástupkyně ve vedení kraje Zuzana Moravčíková.

David Rath byl za svého hejtmanského působení známý tím, že chtěl být viděn tam, kde pomohl. Zřídil dokonce speciální fond, který z krajských peněz přispíval na různé projekty. Příjemci dotací přitom museli umístit na viditelné místo ceduli s Rathovým jménem coby dobrodincem akce. Poté, co byl Rath obviněn z korupce a skončil ve vazbě, nápisy "Podpořeno z fondu hejtmana Středočeského kraje MUDr. Davida Ratha" začaly hromadně mizet (kde všude cedule odstranili si přečtěte zde).

Autor:Nejčtenější

VIDEO: Číšník káral cizince kvůli vlastnímu alkoholu, zbili ho do bezvědomí

Útočníci, kteří na zahrádce restaurace v Praze 1 zbili číšníka do bezvědomí.

Na operačním sále s vážně poraněnou hlavou skončil číšník, kterého v Praze 1 napadla sedmičlenná skupina cizinců....

U Slaného je silně cítit česnek. Někdo ho vyhodil tuny na pole

U Slaného někdo vyhodil na pole tuny česneku.

U města Slaný na Kladensku někdo vyhodil tuny česneku na pole. Policie neví, odkud se vzal, bude to proto zjišťovat.Karlovy Vary slaví návrat do extraligy, Kladno ztratilo šanci na postup

Hráči Karlových Varů slaví návrat do extraligy.

Baráž o hokejovou extraligu se přiblížila svému rozuzlení předposledním 11. kolem. Vedoucí Karlovy Vary získaly...

Barážová hádanka, blíží se rozuzlení. Jágrovo Kladno cítí křivdu

Kladenští trenéři Pavel Patera (vlevo) a Miloslav Hořava přihlížejí společně s...

Do konce baráže o hokejovou extraligu zbývají už jen tři kola, ale situace je stále zamotaná. Jak tohle dopadne? Hodně...

Karlovy Vary jsou blízko extralize. Litvínov ožil a drží druhé místo

Litvínovský Jakub Černý slaví gól se spoluhráčem Markem Baránkem

Hokejisté Karlových Varů jsou blízko návratu do extraligy. Západočeši se k postupu mezi elitu přiblížili dvě kola před...

Další z rubriky

Bomba, křičel klient azylového domu z okna. Pyrotechnik vyjel zbytečně

Policejní pyrotechnik (ilustrační snímek)

Deset lidí museli v sobotu odpoledne evakuovat policisté z azylového domu v pražské Bubenči. Jeden z klientů zařízení...

VIDEO: Zdrogovaný muž v kradené dodávce ujížděl policistům přes Stromovku

Policisté pronásledovali řidiče v kradené dodávce, který svou nebezpečnou...

Pražští policisté pronásledovali řidiče, který jim chtěl s kradenou dodávkou zmizet ve Stromovce. Po honičce parkem jej...

Tuny česneku na poli na Kladensku nechal zemědělec, nemohl ho prodat

U Slaného někdo vyhodil na pole tuny česneku.

Česnek, který o víkendu obtěžoval svým zápachem lidi u Slaného, vyhodil na pole zemědělec. Šlo o jeho vlastní půdu a...

Najdete na iDNES.cz