Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Na VŠMIEP se vyučuje i zkouší po telemostu

Komerční sdělení   19:00aktualizováno  19:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Přednášející reaguje na dotazy studentů v posluchárně VŠMIEP na mimopražské pobočce. V ten samý okamžik vám ale studenti v Praze klidně dosvědčí, že přednáška je určena právě pro ně. To je standardní výuková pomůcka v podobě telemostu na Vysoké škole manažerské informatiky, ekonomiky a práva.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

"Videokonference jsou běžnou záležitostí v nadnárodních firmách, ale ve školství a zvlášť našem tak časté nejsou. Když má ale škola více pracovišť, umožňuje nám telemost společnou přednášku pro jednotlivé pobočky a pomáhá tak nastavit stejnou kvalitu a úroveň výuky všem našim studentům. Současně to samozřejmě minimalizuje čas na cestování," představuje špičkovou technologii RNDr. Michal Bejček, Ph.D., vedoucí katedry informatiky VŠMIEP, jedné z největších soukromých vysokých škol u nás.

Telemost je využíván jak pro přednášky, tak pro zkoušky. V praxi to probíhá tak, že ve zkušební místnosti je přítomen asistent, který ověří totožnost studentů, rozdá testy a ohlídá před případným opisováním. Na ústní část pak chodí s jednotlivci do studia a vyučující z pražského studia si formou videokonference studenta přezkouší. Na každou takovou zkoušku může "osobně" dohlížet nejen zkoušející, ale také garant daného předmětu. Ti, kteří zkoušku po telemostu již absolvovali, přiznávají, že co do stresu je to naprosto stejné jako klasická zkouška.

Přednášky je možné sledovat i na tabletech

Díky dvěma moderně vybaveným posluchárnám s kamerami a PC se speciálním nahrávacím softwarem však nejsou přednášky na VŠMIEP pouze přenášeny v reálném čase.

Soukromá škola VŠMIEP

Vysoká škola manažerské informatiky, ekonomiky a práva je soukromou vysokou školou neuniverzitního typu. VŠMIEP má akreditovaný bakalářský studijní program Ekonomika a management s prezenční i kombinovanou formou studia v oborech Aplikovaná informatika a Manažerská ekonomika a akreditovaný bakalářský studijní program Právní specializace s prezenční formou studia v oborech Právo v podnikání a Právo ve veřejné správě. Od akademického roku 2009/2010 otevřela VŠMIEP také kombinovanou formu studijního programu Právní specializace. VŠMIEP má tři pobočky: v Praze, Kladně a Sokolově.

"Šli jsme technologicky dál a dnes jsme schopni přednášky zaznamenat, sestříhat a upravit, a pak hned publikovat ve školním informačním systému. Výsledný materiál lze vyexportovat do formátů, které jsou vhodné pro chytré telefony či tablety, tedy technologie, které ke studiu využívá většina dnešních studentů. V rámci informačního systému jim tak nabízíme možnost učit se formou mobile learningu," pokračuje v představování moderních výukových trendů Michal Bejček. Student si pak může přednášku přehrát na mobilním telefonu třeba v tramvaji.

Na VŠMIEP je v současnosti prostřednictvím telemostu vyučováno více než 20 předmětů, zejména IT a ekonomického zaměření. V "mobilní" variantě bylo zpracováno více než 500 hodin záznamů, které do dnešního dne zhlédlo více než 1200 studentů. K nejnavštěvovanějším patří hromadné přednášky, které studují studenti prvního ročníku.

I když má v tomto směru VŠMIEP náskok před ostatními školami, ve stadiu projektu už má další, ještě sofistikovanější verzi, tzv. virtuální třídy založené na 3D technologii síťových her. "Virtuální třída funguje na bázi známých avatarů. Každý student i učitel si bude moci vytvořit svého avatara a všichni se tak vejdou do jedné třídy. Nikdo by nemusel do školy, prostě by zůstal doma a prostřednictvím avatara by se sešel se spolužáky ve třídě, mohli by si spolu povídat i do sebe šťouchnout. Odbouraly by se tím některé sociální nebo geografické bariéry, což je zajímavé řešení třeba pro lidi s handicapem," naznačil technologickou vizi VŠMIEP Bejček.Nejčtenější

Strojvedoucí nechal řídit metro dívky ze soutěže, vyšetřuje je policie

Stopovat se v Praze dá i metro

Řídit soupravu pražského metra za plného provozu se povedlo dvěma dívkám, které plnily výzvu v cestovatelské soutěži....

Slavia - Kyjev 1:1, domácí prohrávali, v nastavení srovnal Hušbauer

Slávista Josef Hušbauer se běží radovat, právě proměnil penaltu proti Dynamu...

Infarktový závěr, minuty totálního zmaru a pak absolutní euforie. Slavia v úvodním utkání 3. předkola fotbalové Ligy...Říkal, co máme dělat, hájí dívky řidiče metra. Chtějí se mu osobně omluvit

Strojvedoucí nechal řídit metro dívky ze soutěže, vyšetřuje je policie.

Dvě mladé dívky, které za běžného provozu řídily metro, se za své chování omluvily. A vzkazují, že podle nich k...

Dynamo - Slavia 2:0, Liga mistrů je pryč, hosty čeká pohár číslo dvě

Arťom Besedin z Dynama Kyjev překonává slávistického brankáře Ondřeje Koláře v...

Fotbalisté Slavie se do Ligy mistrů neprobojují. V kvalifikaci končí na prvním soupeři, v odvetě 3. předkola na...

Do průvodu Prague Pride se zapojily tisíce lidí. Zábava pokračuje na Letné

Průvod Prague Pride (11. srpna 2018).

Duhovým průvodem v sobotu vyvrcholil festival leseb, gayů, bisexuálů a transsexuálů (LGBT) Prague Pride. Účastníci se...

Další z rubriky

Některé vysokoškolské koleje nepatrně podraží

Vysokoškolské koleje v Harcově

Pražské univerzitní koleje se během prázdnin opravovaly za miliony korun, od nového akademického roku některé mírně...

Zvažujete studium jazyků? Pomůžeme vám vybrat správně

Čas na volbu vysoké školy se studentům krátí.

Jestli už jste od přátel slyšeli, že začínají se studiem jazyků nebo se do něj chcete pustit vy sami, je nejvyšší čas....

Chcete si udržet statut studenta? Řešením je pomaturitní jazykový kurz

Pomaturitní jazykový kurz Bohemia Institut

Nedostali jste se po maturitě na vysokou školu, ale chcete zůstat studentem a čerpat studentské výhody? Dejte se na...

Najdete na iDNES.cz