Začal soud s podezřelým z vraždy u Sojovic. Obhájce tvrdí, že je nevinný

  16:50aktualizováno  16:50
U krajského soudu v Praze začal proces s mužem, který je obžalovaný z vraždy. Podle obžaloby letos po velikonoční zábavě údajně zabil svoji přítelkyni nedaleko Sojovic na Mladoboleslavsku. Dvaadvacetiletý mladík u soudu odmítl vypovídat, z prezentovaných dřívějších výpovědí ale vyplynulo, že se k vraždě přiznal. Hrozí mu až 18 let vězení.

Před krajským soudem v Praze stanul Marcel Hazdra podezřelý z vraždy přítelkyně nedaleko Sojovic na Mladoboleslavsku. | foto: ČTK

Obžaloba viní Marcela Hazdru z vraždy devětatřicetileté ženy, údajně po hádce kvůli jejich mileneckému vztahu. Vraždě se stala 25. dubna nedaleko Sojovic.

Fotogalerie

Podle žaloby šla tehdy dvojice po velikonoční zábavě k mostu přes řeku Jizeru, kde měl obžalovaný muž svoji přítelkyni nejprve škrtit. Pak jí zasadil ještě nejméně jedenáct ran kuchyňských nožem. Tělo matky dvou dětí našli u řeky náhodní kolemjdoucí (více čtěte zde).

Středočeští kriminalisté Hazdru zadrželi už po dvou dnech. Nejdřív zapíral, ale později se ke svému činu přiznal. "Věděl jsem, že nemá cenu zapírat," uvedl do protokolu.

U soudu mladík nevypovídal, a tak předseda trestního senátu Stanislav Černecký přečetl jeho výpovědi z policejního vyšetřování. Z nich vyplynulo, že měl obžalovaný se starší ženou zhruba měsíc trvající milenecký poměr, o kterém prý její manžel věděl. Pohádali se údajně kvůli tomu, že se s ním žena chtěla několikrát rozejít a pak se k němu zase chtěla vrátit.

Obhájce tvrdí, že je jeho klient nevinný

"Je mi líto, že jsem sebral mámu dvěma dětem," přečetl soudce z Hazdrovy výpovědi. Ačkoliv všechny skutečnosti ukazují na to, že nezaměstnaný mladík ženu zavraždil, jeho advokát pro něj chce osvobozující rozsudek v plném rozsahu. "Můj klient je nevinný, největší motiv měl někdo jiný," řekl MF DNES. Kdo to má být, ale nechtěl prozradit.

Soud ale přitom při čtvrtečním líčení promítl policejní rekonstrukci, na které ukázal, jak mladík ženu nejspíš zavraždil.

Hazdra policistům řekl, že si v průběhu jejich známosti několikrát myslel, že ho žena pouze využívá proti manželovi. Ten je prý minimálně jednou přistihl v posteli. "Uvažovala, že by manžela vyhodila a bydlela by se mnou. Později jsem ale získal dojem, že se prostřednictvím našeho vztahu manželovi mstí," vypověděl obžalovaný.

Když se po velikonoční zábavě letos v dubnu šli projít k řece, řekla žena Hazdrovi, že se budou muset rozejít. "Prý na ni tlačí doma a směje se jí celá vesnice. Odcházel jsem naštvaně pryč, ale chytla mě za ruku, a tak jsem ji odstrčil, až spadla na zem," líčil mladík policistům.

Žena mu pak prý vytáhla z kapsy nůž, který měl u sebe kvůli obavě z jejího manžela. Obžalovaný pak ženu údajně rdousil a následně pobodal. Hazdra však uvedl, že si pamatuje pouze dvě bodnutí, a nikoliv jedenáct, jak uvedla žalobkyně. Mladík také tvrdil, že se neovládal a jednal v afektu, jinak by prý ženu nezavraždil.

Soud bude v následujících dnech pokračovat výslechy svědků a soudních znalců. Rozsudek by mohl být vynesen v pondělí 28. listopadu.

Autoři: ,

Výsledky voleb 2018

Výsledky komunálních voleb do zastupitelstev městských částí a obvodů a do zastupitelstva hlavního města Prahy.

Volby do Senátu

Ve Středočeském kraji ve druhém kola voleb do Senátu vyhrál v obvodu Mladá Boleslav: Raduan Nwelati a obvodu Benešov: Zdeněk Hraba. V Praze byl zvolen v prvním kole senátorem v Praze 4 Jiří Drahoš, ve druhém kole v obvodech Praha 2: Marek Hilšer, Praha 8: Lukáš Wagenknecht, Praha 12: Pavel Fischer.Nejčtenější

Rodina pohřbila Jana Kočku mladšího, smuteční průvod zastavil dopravu

Smutečního průvodu a pohřbu Jana Kočky mladšího se zúčastní desítky lidí...

Smuteční průvod kvůli smrti Jana Kočky mladšího vešel krátce po třetí hodině na Olšanské hřbitovy. Rakev přivezlo...

Zemřela chovatelka uštknutá mambou, podle lékařů ale z jiné příčiny

Praha, 05.10.18 Mamba zelená, odchyt, Hlubočepy,

Žena, kterou v minulém týdnu uštkla mamba zelená, zemřela. Podle lékařů ale nebyl příčinou útok smrtelně jedovatého...Kočkův pohřeb zastaví dopravu na Vinohradské, i když starosta nesouhlasí

Alexander Bellu (12.6.2018)

Radnice Prahy 3 v čele se starostou Alexandrem Belluem nesouhlasí s povolením smutečního průvodu za Jana Kočku, který...

Můj první kůň byl divoch koupený přes internet, vzpomíná Kellnerová

Parkurová jezdkyně Anna Kellnerová v září 2018

Dva týdny před Vánocemi se jí splní sen. Představí se domácímu publiku na unikátním jezdeckém svátku. Anna Kellnerová...

Ostuda ruských mladíků v Příbrami: hromadná bitka na ledě i s diváky

Ruští hokejisté do 18 let během zápasu v Příbrami.

V pořádnou kovbojku se změnil závěr přípravného utkání mezi hokejovými mladíky z Česka a Ruska. Na příbramském ledě...

Další z rubriky

Hasiči dohašují nábytkářskou halu v Lysé, příčina požáru zatím není jasná

V Lysé nad Labem na Nymbursku hoří 15. října 2018 výrobní hala společnosti...

Hasiči dohašují skrytá ohniska po požáru haly výrobce kovového nábytku Kovona v Lysé nad Labem. Výrobní hala začala...

Mladoboleslavské K-centrum pomáhá drogově závislým i alkoholikům

Šéf mladoboleslavského K-centra Petr Vykydal pomáhá drogově závislým i lidem...

Špatná parta a touha chtít zapadnout. Pak najednou nelze přestat. Drogy dokážou člověka ovládnout rychle, nekompromisně...

Program pražské koalice bude nejdřív za týden, chce být vstřícná k opozici

Lídr Pirátů Zdeněk Hřib (uprostřed), lídr Prahy Sobě Jan Čižinský (vpravo) a...

Skončila první kola schůzek o programu rodící se koalice ve složení Pirátů, Spojených sil pro Prahu a uskupení Praha...

Advantage Consulting, s.r.o.
JUNIOR HR KONZULTANT

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 25 000 - 40 000 Kč

Najdete na iDNES.cz