Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pražská MHD mění časy i trasy. Změna čísla oživí na Dědině linku 218

  19:56aktualizováno  19:56
Pražskou MHD čeká od neděle 9. prosince další řada změn. Budou se měnit trasy linek, jízdní řády, vzniknou nové zastávky a některé budou přejmenovány. Nejvíce změn čeká Prahu 6, kde bude mimo jiné obnovena-neobnovena linka 218. Za její zrušení si Ropid v září vyslechl silnou kritiku.

Lidé budou muset na mnoha místech od neděle opět pátrat v jízdních řádech. (Ilustrační snímek.) | foto: Jiří Benák, iDNES.cz

Autobus 218 až do září spojoval sídliště na Dědině s metrem. Když se ukázalo, že lidem spojení skutečně chybí, Ropid svůj omyl částečně napravil posílením linky 119 a zkrácením intervalu na lince 206, původně určené pro zákazníky obchodního centra v Ruzyni. Od neděle ji Ropid přečísluje na 218.

Naopak v trase, po níž jezdila 218 od září, pojede prodloužená linka 108. Ta tak propojí zastávky Bílá hora - Sídliště na Dědině - Nádraží Ruzyně - Divoká Šárka - Nádraží Veleslavín - Nové Vokovice. Jak upozorňují diskutéři na internetu, bude nepřehledně křížit sama sebe a v Divoké Šárce bude mít čtyři různé zastávky.

Posílení spojů o Adventu

O víkendech od 8. do 23. prosince

Tramvaje
Na linky 3 (pouze spoje v trase Kobylisy - Sídliště Modřany), 5 a 8 budou nasazeny dvouvozové soupravy nebo kloubové tramvaje namísto sólo vozů.

Autobusy
Na linky 188 a 191 (pouze spoje v trase Na Knížecí - Petřiny) budou nasazeny kloubové autobusy namísto autobusů standardní délky. Linka 197 bude v provozu také v úseku Sídliště Písnice - Chodov v intervalu 30 min. (prodloužení části stávajících spojů v rozsahu běžného víkendového provozu).

Zdroj: Ropid

"V úseku Nádraží Veleslavín - Nové Vokovice jede pouze část spojů ve špičkách pracovních dnů. V úseku Bílá Hora - Sídliště Na Dědině je i nadále v provozu pouze v pracovní dny zhruba do 20:00," doplnil mluvčí Ropidu Filip Drápal.

Změny se chystají i v dalších částech Prahy. Na lince 156 ve směru na Strossmayerovo náměstí vznikne zastávka Jankovcova. Spojům linky 161 přibude cestou z Přední Kopaniny zastávka Nebušice.

Cestující autobusem 232 se zase musí připravit na omezení provozu do zastávky Milíčov celotýdenně večer a o víkendu.

Zastávky vzniknou i zaniknou

Na železniční lince S2 pojede v pracovní dny ráno z Kutné Hory přes Kolín a Lysou nad Labem nový zrychlený vlak (příjezd na hlavní nádraží v 9:17), který dále pokračuje jako linka S9 do Benešova u Prahy.

Na S6 (Beroun - Smíchov přes Rudnou) budou nově jezdit soupravy Regionova. Na S8 a S80 v úseku Praha - Vrané nad Vltavou bude ve špičce interval 30 až 60 minut, mimo špičku, o víkendu a ve svátek 60 až 120 minut.

Změny se nevyhnuly ani příměstské autobusové dopravě. Linka 302 bude prodloužena do nového obratiště v Přezleticích. Na 312 ve směru na Dejvickou bude nově zastávka Nebušice, na lince 328 bude naopak zrušena zastávka Nupaky, hotel. Do ní bude jezdit autobus 385.

Podrobně o prosincových změnách na webu Ropidu

Polookružní linka 346 změní v Brandýse nad Labem trasu, pojede přes zastávky Baumit - VDO - Vrábí - Nádraží - Sídliště u nádraží - V olšinkách - Brázdimská - Nemocnice - U soudu - Pekárny.

Zastávky se budou rušit na linkách 405 (zastávky Brandýs n. L. - Stará Boleslav, PREFA ve směru Brandýs n. L.) a 601, kde bude zrušena zastávka Lety. Na této lince ale vznikne zastávka Dobřichovice, pošta.

Nové zastávky budou rovněž na noční lince 603, ve směru Českomoravská vznikne zastávka Vinoř. Linka 604 bude prodloužena do zastávek Svrkyně a Lichoceves, Noutonice, a bude zřízena zastávka Velké Přílepy, Roztocká. Spoj 609 vedený do zastávky Říčany, prům. areál Černokostelecká bude prodloužen do zastávky Říčany, U nemocnice.

Nízkopodlažní spoje pak přibudou na linkách 326, 327, 331, 333, 339, 341, 381, 382, 387, 407, 419, 471, 472 a 610.

Autor:

Volby 2018

Volby do obecních zastupitelstev a do Senátu PČR se konají 5. a 6. října. V pátek se volí od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin.

Komunální volby

V Praze se bude volit do zastupitelstev městských částí a obvodů a současně do zastupitelstva hlavního města Prahy.

Volby do senátu

Ve Středočeském kraji volí do Senátu obvod Mladá Boleslav a Benešov. V Praze se volí v obvodech Praha 2, Praha 4, Praha 8 a Praha 12.Nejčtenější

Přístroje revizorů nenačítají kupony na Lítačkách, lidé dostávají pokuty

Finální podoba nové čipové karty pro městskou hromadnou dopravu (23.2.2016)

Koupili si kupon na Lítačku, u revizora ale zjistili, že nejde načíst. Cestující bez dokladu o zaplacení tak dostali...

Byty a park místo silnice, Stuchlík předvedl vizi nového Libeňského mostu

Kandidát ANO na pražského primátor Petr Stuchlík představil plán, jak vyřešit...

Kandidát ANO na pražského primátora Petr Stuchlík navrhl neobvyklé architektonické řešení Libeňského mostu. Společně s...Děti se před školou bojí, rodiče ignorují dopravní předpisy, tvrdí sdružení

Klasická situace před jednou ze základních škol v Praze. Rodiče vezou děti do...

Děti v Praze vozí čím dál častěji do školy jejich rodiče, zjistilo občanské sdružení Pražské matky. Podle něj...

Zásahovka na Benešovsku zadržela gang zlodějů luxusních automobilů

policie, zásahová jednotka, ozbrojenec, ilustrace

Policejní zásahovka šla v pátek do akce brzy ráno. Na silnici mezi Miličínem a Olbramovicemi zadržela šest lidí, kteří...

Betonová hráz kolem Prahy byla umlčena, řopíky se budovaly zbytečně

Osm stovek betonových pevnůstek mělo hájit Prahu před agresí nacistického Německa. Byly také součástí pevnostní linie,...

Další z rubriky

Havárie vody brzdí provoz v Uhříněvsi, autobusy jely o hodinu a půl později

Častý obrázek na křižovatce. Kolona aut přijíždějících od Hradce Králové musí...

Kvůli opravám nedělní havárie vody se od rána tvoří v pražské Uhříněvsi kolony. Práce na silnici potrvají až do středy...

VIDEO: Motorkář ujížděl policistům a havaroval. Našli u něj drogy

Policie honila opilého a zdrogovaného motorkáře

Policisté motorizované jednotky si v sobotu před půlnocí všimli v Praze motorkáře, kterého chtěli zkontrolovat a...

Na Benešovsku se srazilo auto s kamionem, dva lidé zemřeli

Na silnici první třídy u obce Votice na Benešovsku se odpoledne střetlo osobní...

Na silnici první třídy u obce Votice na Benešovsku se odpoledne střetlo osobní auto a kamion, zemřeli dva lidé. Silnice...

Najdete na iDNES.cz